Depilácie

Depilácia voskom alebo cukrovou pastou patria medzi najpopulárnejšie metódy odstraňovania chĺpkov na tvári a tele. Často sa zákazníci obávajú bolesti, no správnou metódou a použitými materiálmi je depilácia takmer bezbolestná. Rozdiel medzi voskom a cukrovou pastou sa dočítate nižšie.

Depilácia voskom

Efekt takto depilovanej oblasti vydrží aj niekoľko týždňov a pokožku zanecháva nádherne hladkú. Obľúbená je rovnako medzi dámami ako aj pánmi, ktorým prekáža ochlpenie na niektorých častiach tela. Napriek tomu, že dnes je možné toto ošetrenie vykonávať aj takpovediac na vlastnú päsť priamo doma, nič nenahradí profesionálne vybavenie a skúsený personál.

Pri pravidelnej depilácii (nestriedať s holením) sa korienok chĺpka oslabuje a časom prestáva rásť úplne.

 • Depilačným voskom sa chĺpky vytrhávajú v protismere ich rastu a to v štádiu, keď majú dĺžku minimálne 5 mm.

Kvalitný depilačný vosk a odborná depilácia sú u nás samozrejmosťou. 

Čo je to depilácia voskom?

Depilácia pomocou horúceho vosku patrí medzi najpopulárnejšie spôsoby odstraňovania nežiaduceho ochlpenia na tele s dlhodobým účinkom. Keďže pri nej dochádza k vytrhnutiu chĺpka aj s korienkom, trvá niekoľko dní až týždňov, kým znova narastie. Spolu s nežiaducimi chĺpkami je odstránená aj vrchná vrstva odumretej kože, takže depilácia zanecháva nohy jemné a hladké. Depiláciu voskom je potrebné opakovať v pravidelných intervaloch, avšak jej výhodou je, že chĺpky zanecháva na rozdiel od žiletky jemné a ohybné. Tento typ depilácie je vhodný rovnako pre dámy ako aj pánov a je možné aplikovať ho na takmer akejkoľvek lokalite na tele – od hornej pery, cez podpazušie, chrbát až po lýtka.

Depilácia voskom môže byť pre niektorých klientov bolestivá, všetko však záleží od individuálneho prahu bolesti. Keďže kozmetička vosk odtŕha rýchlym a prudkým pohybom, bolesť je veľmi krátka a väčšina klientov ju pociťuje iba ako štípanie. V mnohých prípadoch klienti po čase bolesť prestanú vnímať úplne.

 • Postup ošetrenia:

  1. depilovaná oblasť sa vyčistí, dezinfikuje
  2. zohriaty depilačný vosk sa aplikuje na požadovanú oblasť
  3. následne sa naň priloží kus pevnej látky. Ten sa potom prudkým pohybom strhne v protismere rastu chĺpkov.
  4. Zvyšky vosku, ktoré zostanú na pokožke, sa odstránia pomocou hojivého oleja.
  5. po ošetrení nanášame po depilačný krém, vďaka ktorému sa pokožka dezinfikuje a zabezpečí nám aby sa chĺpky nezarastali
  6. Dĺžka ošetrenia je vždy závislá od plochy, ktorá sa depiluje. Môže teda ísť o 10 minútové ošetrenie v prípade hornej pery alebo hodinové v prípade kombinácie rôznych lokalít na tele.

 

Depilácia cukrovou pastou

 • Cukrová depilácia je odstraňovanie chĺpkov aj s korienkom pomocou cukrovej pasty. Hladká pokožka bez chĺpkov vydrží 3-5 týždňov. Pri pravidelnej depilácii (nestriedať s holením) sa korienok chĺpka oslabuje a časom prestáva rásť úplne.

 • Cukrová depilácia je veľmi šetrná k pokožke, a preto je vhodná, aj na tie najcitlivejšie časti tela. Podráždenie je minimálne a začervenanie obvykle do pol hodiny zmizne.

 • Cukrovou pastou sa chĺpky vytrhávajú v smere ich rastu a to v štádiu, keď majú dĺžku minimálne 5 mm.
 • Okrem chĺpkov odstraňuje aj odumreté kožné bunky, ktoré sa prirodzenie hromadia na povrchu pokožky. Po cukrovej depilácii zostane pokožka jemná a hladká.

 • Cukrová pasta, s ktorou pracujem je úplne rozpustná vo vode. Svojím čisto prírodným zložením je úplne rozložiteľná v prírode a teda neškodí životnému prostrediu.

 • Dĺžka ošetrenia závisí od plochy, ktorá sa depiluje aj od hustoty chĺpkov od 10-60 minút.