Kozmetické služby

V salóne Afinity Beauty vám ponúkame profesionálne ošetrenia pleti na mieru, depilácie, mihalnice a ďalšie procedúry podľa aktuálneho ročného obdobia.

Kozmetické ošetrenia

V salóne Afinity Beauty vám ponúkame profesionálne ošetrenie pleti, kvalitnou českou dermokozmetikou SynCare s ktorou máme dlhoročné skúsenosti a zároveň aj kórejska kozmetika Temperance, ktorá nám rozšírila možnosti salónneho ošetrenia, pre jej vyššie koncentrácie účinných látok. Zaujala nás svojimi viditeľnými účinkami na pleť a tiež svojou čistotou a eleganciou. Táto značka nezabúda ani na starostlivosť o ruky, ktorá je popri starostlivosti o tvár taktiež veľmi dôležitá.

V kombinácií s elektrokozmetickými prístrojmi vám zaručia maximálny a viditeľný efekt už po prvom ošetrení, pravidelnou starostlivosťou o pleť doma i v salóne sa vzhľad vašej pleti mnohonásobne zlepší. 

Predstravím vám naše aktuálne ošetrenia na dané ročné obdobie, ale aj naše pravidelné a intenzívne ošetrenia zamerané na kontrétny estetický problém. 

Ošetrenia : zima

Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na intenzívne ošetrenia pleti, ak si chcete zjednotiť tón pleti, zjemniť vrásky, hydratovať pleť alebo odstrániť pigmentové škvrny. Pomôcť vieme aj pleti s vyrážkami alebo až zápalovým akné. Citlivá pleť a očné okolie si doprajú ten pravý relax.

Pripravili sme si pre vás ponuku ošetrení prispôsobených na dané ročné obdobie, ale nezabúdajte, vždy vieme upravovať ošetrenie cielene podľa požiadaviek vašej pleti po konzultácií s našou kozmetičkou Jankou.

Akciové ošetrenia pre obdobie : zima

RevitaRadiance: Omladzujúce kozmetické ošetrenie s využitím rádiofrekvencie

Vhodné pre: pleť s jemnými alebo výraznými vráskami

Ošetrenie RevitalRadiance stojí za vyskúšanie 👍. Neomladnete o 20 rokov, ale určite uvidíte efekt liftingu už po prvej návšteve.

Vaši priatelia vám budú pravidelne závidieť a pýtať sa: „Čo robíš, že tak dobre vyzeráš?“ 😉.

Štúdio krásy Afinity Beauty v Košiciach je vybavené od novembra 2023 novým špičkovým prístrojom na jedinečné zlepšenie vzhľadu pleti tváre a pokožky tela.

Informácia o ošetrení :

 • Kozmetické ošetrenie pleti pomocou rádiofrekvencie je neinvazívne ošetrenie, nenarúša povrch pokožky, využíva energiu rádiových vĺn na stimuláciu kolagénu a zlepšenie vzhľadu pleti. Táto metóda je obľúbená pre svoju schopnosť zredukovať vrásky, zlepšiť elasticitu pleti a podporiť celkový mladistvý vzhľad.
 • Proces spočíva v aplikácii rádiofrekvenčnej energie na povrch pleti, čo spôsobuje ohriatie tkanív v hlbších vrstvách dermis. Tento tepelný podnet stimuluje produkciu kolagénu, čo je kľúčový proteín pre pevnosť a pružnosť pleti.
 • postup ošetrenia: odlíčenie, aplikácia aktívneho peelingu, rádiofrekvencia, masáž tvár+krk, maska, záverečný krém

Výhody ošetrenia:

– minimálna alebo žiadna doba rekonvalescencie, pretože nedochádza k poškodeniu povrchových vrstiev pleti.

– efekty môžu byť viditeľné postupne, ako sa kolagén obnovuje a môže poskytnúť dlhodobé zlepšenie vzhľadu pleti.

 

🛑 Kontraindikácie

 • akútne onkologické ochorenia,
 • rosacea
 • tehotenstvo
 • mechanicky poškodená pokožka v mieste ošetrovania
 • akútne infekčné procesy, herpesy, zápaly a alergie

 

IonoGlow: Harmonizujúce ošetrenie pleti

Ošetrenie pleti s ionoforézou a ultrazvukom je inovatívna procedúra, ktorá kombinuje výhody oboch metód na dosiahnutie optimálnych výsledkov pre zlepšenie vzhľadu pleti. Táto kombinovaná terapia je navrhnutá tak, aby poskytovala hydratáciu, regeneráciu buniek a celkové omladenie pleti.

Popis ošetrenia:

 1. Ultrazvuková terapia: Proces začína aplikáciou ulrtazvuku. Ultrazvukové vlny sú použité na jemné masírovanie buniek a podporu ich regenerácie. Táto časť ošetrenia má schopnosť zlepšiť cirkuláciu krvi, stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu, čo vedie k zvýšeniu pružnosti pleti a zmenšeniu vrások.
 2. Iontoforéza: Následne využijeme ionoforézu kde sa galvanický prúd použije na otváranie mikrokanálov v pleti. Tento krok umožňuje ľahký prenos hydrofilných látok, ako sú vitamíny, antioxidanty a hydratačné látky, hlboko do kožných vrstiev. Tým sa dosahuje optimálna hydratácia a výživa buniek.
 3. Relaxácia a výsledky: Ošetrenie je obvykle bezbolestné a relaxačné. Pacient môže pociťovať jemné teplo a príjemný masážny efekt. Po dokončení procesu môže mať pleť okamžitý pocit sviežosti a mladistvosti. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča absolvovať sériu ošetrení v pravidelných intervaloch po dohode s kozmetičkou Jankou.

postup ošetrenia: odlíčenie, aplikácia aktívneho peelingu, ošetrenie ultrazvukom, ošetrenie ionoforézou, maska, záverečný krém

Táto kombinácia ionoforézy a ultrazvuku je navrhnutá tak, aby poskytovala komplexnú starostlivosť o pleť, zvlášť vhodnú pre tých, ktorí hľadajú spojenie hydratácie, výživy a omladenia.

🛑 Kontraindikácie

 • akútne onkologické ochorenia,
 • tehotenstvo
 • mechanicky poškodená pokožka v mieste ošetrovania
 • akútne infekčné procesy, herpesy, zápaly a alergie
 • kovové implantáty
Mezoterapia - neinvazívna bezihlová

Jedno ošetrenie – tri varianty

 1. ošetrenie očného okolia
 2. ošetrenie problematickej pokožky s akné
 3. protivráskové ošetrenie

Mezoterapia: Bezihlová mezoterapia, známa aj ako elektroporácia s využitím kladných a záporných pólov, vytvára mikrokanáliky na povrchu pokožky. Týmto spôsobom umožňuje rýchlejšiu a hlbšiu absorpciu aplikovaných látok do štruktúr pokožky. Aplikované látky zahŕňajú kyselinu hyalurónovú, vitamíny A, C, E, provitamín B a iné, v závislosti od koktailu účinných látok, ktorý je prispôsobený pomocou nanotechnológie. Výber koktejlu prispôsobuje kozmetička stavu pleti. Bez použitia ihličiek sa touto metódou dosiahne prienik do štyroch milimetrov hĺbky pokožky.

postup ošetrenia: odlíčenie, aplikácia aktívneho peelingu, aplikácia kokteilu, mezoterapia, maska, záverečný krém

Pre koho je ošetrenie určené:

  • Na potlačenie prejavov starnutia kože
  • Po lete na obnovenie pleti poškodenej slnečným žiarením
  • Pre okamžitú tonizáciu a hydratáciu pleti
  • Na zlepšenie niektorých chorobných stavov napr. akné

Koľko ošetrení  je potrebných na dosiahnutie optimálneho výsledku?
Zvyčajne 4-8 ošetrení v 2 až 3- týždenných intervaloch, podľa stavu pleti. Dĺžka jedného ošetrenia je cca 60 minút.

Rekonvalescencia a nežiaduce účinky:
Žiadne

🛑 Kontraindikácie

 • Cukrovka: pacienti s diabetom by mali byť opatrní, pretože mezoterapia môže ovplyvniť hladiny cukru v krvi.
 • akútne onkologické ochorenia,
 • tehotenstvo
 • mechanicky poškodená pokožka v mieste ošetrovania
 • akútne infekčné procesy, herpesy, zápaly a alergie
 • kovové implantáty

Ošetrenia pleti 

Pravidelné ošetrenia pleti patria ku najdôležitejším úkonom, keďže pôsobia ako prevencia proti stárnutiu pleti, upchávaniu pórov a celkovo žiarivému zdravému vzhľadu tváre, krku a dekoltu. 

Čistenie pleti EXTRA

naše najpredávanejšie ošetrenie už dlhé roky, sme vylepšili

 1. o aktívny peeling vo vyššej koncentrácií, ktorý je vhodný na všetky typy pleti aj citlivú. Pôsobí vyhladzujúco, zvyšuje hydratáciu pokožky, odstraňuje odumreté bunky a čistenie je o to účinnejšie.
 2. o špeciálny prístroj Sonoforéza , jedná sa o ultrazvukové vstrebávanie aktívnych látok do hĺbkových vrstiev pokožky. Pri tomto procese sa do tkaniva pomocou zvukových vĺn dostávajú výživné molekuly z masiek a sér. 

O čistení pleti:

 • čistenie pleti je základným ošetrením, vhodný pre všetky vekové skupiny a typy pleti
 • Ultrazvukové čistenie pleti pomocou prístroja SKIN SCRUBBER patrí medzi najvyhľadávanejšie prístroje, čo sa čistenia týka v kozmetike. Predstavuje šetrnú, bezbolestnú a zároveň veľmi účinnú metódu čistenia pleti, ktorá nezanecháva opuchy a fľaky.
 • Veľmi účinne a špeciálne pôsobí na neestetické jazvy na pokožke pomáha revitalizovať pokožku.

Postup ošetrenia: povrchové čistenie, aktívny peeling, zmäkčenie pleti púšťaním studenej pary, ultrazvukové čistenie, sérum, sonoforéza, maska, záverečný krém

Hĺbkové čistenie pleti ultrazvukom a mikrodermabráziou

 • čistenie pleti je tým najlepším spôsobom ako ju dlhodobo udržiavať krásnu
  – výživné krémy a séra sú učinné, len pokiaľ nie su póry upchaté a je odstránená odumretá vrstva pokožky
  – pleť sa čistí z veľkej časti čisto prístrojovo, bezbolestne, individuálne sa pleť dočisťuje manuálne
  – pri mastnom type pleti je nutné šetrné a pravidelne čistiť a pokiaľ je to možné, aktívne znižovať tvorbu mazu pomocou špeciálnych prípravkov na domáce použitie (denný, nočný krém + sérum, maska)

  Postup ošetrenia:

  – Povrchové čistenie pleti
  – Aplikácia enzymatického peelingu
  – Ošetrenie pleti pomocou prístrojovej mikrodermabrázie
  – Zmäkčenie pleti naparovačom
  – Čistenie pleti pomocou ultrazvuku
  – Ošetrenie pleti ozonizérom (dezinfikuje, urýchľuje hojenie, upokojuje)
  – Aplikácia regeneračného séra (ukľudnenie pokožky, znižuje začervenanie pleti)
  – Aplikácia záverečného krému

Kompletné ošetrenie pleti

Jedná sa o druh ošetrenia, ktorý zahŕňa čistenie pleti, hydratáciu, masku a masáž tváre = KOMPLETKA

Nie sú určené presné kroky ošetrenia, keďže tento druh prispôsobuje kozmetička podľa typu pleti každej klientke. Čas vyhradený na ošetrenie je približne 90 min.

Je to vhodné pre klientky, ktoré chcú navštíviť prvýkrát kozmetičku a nevedia si vybrať vhodné ošetrenie, ale aj pre stálu klientku, ktorá dôveruje kozmetičke, že jej zostaví ošetrenie priamo na mieru. 🙂 = to je náš prístup, lebo ku klientom treba pristupovať individuálne .

AHA peeling - hĺbková obnova pleti

 • výnimočné ošetrenie, pre ktoré mnohé klientky čakajú pravidelne každý rok na zimné obdobie, aby ho mohli absolvovať
 • je ale nutná domáca príprava a pravidelné opakovanie po dobu 1-2 mesiacov, ošetrenie je možné vykonať len počas mesiacov jesene a zimy 

O ošetrení:

 • AHA peelingom získate hĺbkovú obnovu pleti s mnohými pozitívami pre vašu pleť
 • Táto vyhľadávaná metóda korektívnej dermatológie je skutočne zázračná. Za pomoci ovocných AHA kyseliniek dochádza k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii.

Výsledkom je zlepšenie stavu pleti s akné, zjemnenie jej povrchu, sploštenie jaziev, vyblednutie pigmentových škvŕn, vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky.

 • Kúra sa skladá z niekoľkých sedení, zvyčajne 4-6 opakujúcich sa v intervale sedem až štrnásť dní. Je nutná aj domáca príprava pleti 2 týždne pred prvou aplikáciou .

Retinolové ošetrenie pleti

 V Retinolovej kúre používame 100% stabilizovaný retinol značky SYNCARE. Jedna sa o najčistejší derivát vitamínu A.

Čo nám prináša pre našu pleť?
      dokázateľne zlepšuje vzhľad pleti a chráni ju pred poškodením UV lúčmi. Retinol urýchľuje odlučovanie zrohovatelých buniek nahromadených na povrchu pokožky. Na pokožke vykonáva tým jemné exfoliačné (olupovacie) a vyhladzovacie procesy, aby bola vaša pleť dokonale hebká. Keďže sa podieľa na obnovenie buniek, čistí tým póry a redukuje akné. Okrem toho tiež odďaľuje proces starnutia pleti a vie si poradiť aj s hlbokými vráskami.

 • zlepšuje bariérové vlastnosti pokožky
 • zmenšuje hĺbku vrások
 • zjednocuje farbu pleti
 • zvyšuje hydratáciu pokožky

Postup ošetrenia:

 • povrchové čistenie, enzýmový peeling, tonikum, vmasírovanie 100% retinolu, maska pre zvýšenie účinku, záverečný krém

Ošetrenie je vhodné zopakovať niekoľkokrát pre dlhodobý efekt, budete 100 % spokojné . 

Ceramidové ošetrenie pleti

Vhodné pre: mužov aj ženy, pleť s viditeľnými vráskami, suchá a dehydratovná pleť, jemná pleť, zrelá pleť, poškodená pleť.

Ceramidy tvoria 50% kožnej bariéry, sú druhom lipidových molekúl a sú kľúčové pre obnovu a hydratáciu kožnej bariéry. Bez ceramidov by bola pokožka ovisnutá, suchá, podráždená s pocitom svrbenia.

Účinok :

 • Ceramidy zlepšujú funkciu kožnej bariéry,
 • dopĺňajú a obnovujú úroveň lipidov,
 • zvyšujú hydratáciu a posilňujú ochrannú bariéru pokožky. Nižšie hladiny ceramidov sú spojené s kožnými problémami, ako sú akné, ekzém, lupienka a rosacea.

Postup ošetrenia: povrchové čistenie, tonizácia, enzymatický peeling 20%, aplikácia ceramidového séra, masáž, maska, výživný krém

🛑 Kontraindikácie

 • akútne onkologické ochorenia,
 • rosacea
 • tehotenstvo
 • mechanicky poškodená pokožka v mieste ošetrovania
 • akútne infekčné procesy, herpesy, zápaly a alergie

 

Oxygenoterapia

Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko-koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku pomocou vzduchovej „pištole“.

 • ✔️omladenie pleti,
 • ✔️odstránenie vrások
 • ✔️zlepšenie pevnosti a pružnosti pleti.
 • ✔️výrazný efekt po aplikácií, vhodný aj pred spoločenskými udalosťami
 • ✔️po ošetrení miznú stopy po únave a strese
 • ✔️ukľudňuje a urýchľuje hojenie pri aknóznej pleti

Účinky 95% kyslíka spolu so sérom sú veľmi intenzívne. Pokožka sa stáva pevnejšia vďaka stimulácii kolagénu a elastínu, je prežiarená, minimalizujú a redukujú sa prítomné vrásky. Aplikovať sa dá na tvár, krk, dekolt, ruky, lakte. Pokožka je následne vypnutejšia, vyhladená, obnovená, už po prvej aplikácii.

Pomocou tlakovej pištole a kyslíka sa séra zmiešané s vodou dostávajú až do bazálnej vrstvy pokožky. Ošetrenie je bezbolestné. Deje sa to formou jemnučkej hmly. Výsledky sú pociťované už po prvej aplikácii. Vysoká koncentrácia (95%) molekulárneho kyslíka v kombinácií s kozmetickým prípravkom pleť vitalizuje, vyživuje a regeneruje.

Ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti a všetky vekové kategórie. Substancia sa aplikuje vo vzdialenosti asi tri centimetre od pleti krúživými pohybmi pištole. Pre väčší a dlhodobejší efekt je doporučený počet ošetrení 6-8x , pričom efekt je individuálny, ale môže vydržať aj pol roka, dokonca i viac. Zákazníčka môže absolvovať oxygenoterapiu samozrejme i viackrát, čo nemá negatívny účinok na pokožku, ale práve naopak.

🛑 Kontraindikácie:

 • extrémne citlivá pleť
 • zápal na pokožke alebo otvorená rana
 • problémy so zrážanlivosťou krvi, lieky na riedenie krvi,
 • trombóza
 • cievne ochorenie

Ošetrenie pleti pre tehotné

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie pre väčšinu žien. Niektoré budúce mamičky sa môžu tešiť z krásnej a žiarivej pleti, iné zasa naopak pozorujú skôr zhoršenie stavu pleti. Tieto problémy majú na svedomí najmä zmeny v hladinách hormónov. Väčšina týchto zmien sa na pokožke stratí po pôrode.

Avkaš každá tehulka by si rada ešte našla čas pre seba a užila si relaxáciu, preto sme si pre vás pripravili dve varianty ošetrenia.

Jedná sa o príjemné a bezpečné ošetrenie ktoré vám prinesie zjemnenie drobných vrások, prečistenie pleti a relax. Ošetrenie je rozdelené podľa typu pleti a to pre mastnú pleť a suchú pleť. Pri ošetrení sa nevyuživajú žiadne kozmetické prístroje.

Vhodné pre suchú aj mastú pleť, ošetrenie bude prispôsobené stavu pleti. 

– povrchové čistenie pleti

– jemný peeling pleti

– manuálne prečistenie pleti

– aplikácia séra podľa typu pleti

– masáž tváre 

– aplikácia masky

– krém

Depilácia voskom:

Depilácia voskom patrí medzi najpopulárnejšie metódy odstraňovania chĺpkov na tvári a tele. Často sa zákazníci obávajú bolesti, no správnou metódou a použitými materiálmi je depilácia takmer bezbolestná.

Postup ošetrenia:

 1. depilovaná oblasť sa vyčistí, dezinfikuje
 2. aplikujeme preddepilačný krém na zjemnenie chĺpkov
 3. zohriaty depilačný vosk sa aplikuje na požadovanú oblasť
 4. následne sa naň priloží kus pevnej látky. Ten sa potom prudkým pohybom strhne v protismere rastu chĺpkov.
 5. Zvyšky vosku, ktoré zostanú na pokožke, sa odstránia pomocou hojivého oleja.
 6. po ošetrení nanášame po depilačný krém, vďaka ktorému sa pokožka dezinfikuje a zabezpečí nám aby sa chĺpky nezarastali
 7. Dĺžka ošetrenia je vždy závislá od plochy, ktorá sa depiluje. Môže teda ísť o 10 minútové ošetrenie v prípade hornej pery alebo hodinové v prípade kombinácie rôznych lokalít na tele.

Úprava a farbenie obočia:

Tvarovanie a úprava obočia v sebe zahŕňa vytrhanie chĺpkov, ktoré prečnievajú z prirodzeného oblúka, preriedenie podľa potreby, aby bolo najhustejšie pri koreni nosa a smerom k spánkom sa stenšovalo a v neposlednom rade aj prifarbenie či zosvetlenie.  

Postup ošetrenia:     

Obočie vytrhávame smerom zo spodnej strany až z vnútra smerom k vonkajšiemu okraju, pričom celkovú úpravu a formovanie obočia konzultujeme s klientmi.

Na úpravu obočia používame pinzetu, môžeme vytrhávať aj za pomoci depilačných voskov, pokiaľ sa jedná a väčšiu úpravu a pre klientku to nie je bolestivé.